Gamta – geriausia žaidimų aikštelė!

Gamta – geriausia žaidimų aikštelė!

Vasara – puikus metas su šeima leisti laiką gamtoje. Laisvalaikis gryname ore nebūtinai turi apsiriboti miesto parkais ir juose įrengtomis žaidimų aikštelėmis. Daug įdomiau pažinti tikrąją natūralios, laukinės gamtos pusę. Kelionė į mišką – puikus pirmasis žingsnis pažinimo link, kuris ne tik supažindins mažuosius šeimos naurius su gamtoje esančiomis gėrybėmis bei ten gyvenančiais gyvūnais, bet ir padės palaikyti jų imunitetą, lavinti kūrybiškumą, kalbinius, matematinius gebėjimus ir, žinoma, sustprins šeimos tarpusavio ryšį.

 

7 PATARIMAI RUOŠIANTIS IŠVYKAI

 

1.   Kuprines išvykai pakuokite kartu su vaiku. 

Drauge aptarkite ko jums gali prireikti: vandens, sveikų užkandžių, švilpuko, pledo, ant kurio būtų galima atsisėsti ir paiškylauti. Tai padės ugdyti vaiko savarankiškumą.

 

2.   Numatytą išvyką į mišką paverskite smagia pamoka.

Iš anksto papasakokite vaikui apie įvairius medžius ir jų skirtumus, supažindinkite su miške randamais grybais bei uogomis.

3.   Sutarkite saugumo miške taisykles.

Labai svarbu drauge aptarti, ką daryti, jeigu pasiklystumėte. Taip pat, kokių augalų negalima liesti, kas yra erkės ir kodėl reikia jų saugotis.

 

4.   Skirkite dėmesio aprangai.

Geriausia apranga miške – spalvoti, prigludę rūbai. Būtinai pasirūpinkite galvos apdangalu (kepure ar skarele), sukiškite kelnes į ilgus batus – tai padės apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimų ir erkių.

 

5.   Išnaudokite progą vaikų grūdinimui.
Pavyzdžiui, priėję laukymę, leiskite vaikui pabėgioti basomis ant šlapios žolės, smėlio ar žvyro, taip stiprinant imuninę sistemą ir ištvermę.

6.   Į kelionę pasiimkite apsaugos nuo įkyrių vabzdžių priemones.

Natūralus būdas, atbaidantis uodus ir kitus vabzdžius – gvazdikėliai arba gvazdikėlių aliejaus. Taip pat galite įsigyti specialius purškalus.

7.   Imkitės apsaugos nuo erkių priemonių.

Rekomenduojama prieš išvykas į mišką pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.

 

Gamta daro labai didelę įtaką vaiko intelektualiniam, socialiniam, emociniam, dvasiniam bei fiziniam vystymuisi. Buvimo lauke nauda tiek vaikams, tiek suaugusiems – neginčityna. Tad nieko nelaukite ir mėgaukitės saulėtomis vasaros dienomis miške!Activia
Actimel
Danonki
Fantasia