Ugdykite vaikų kūrybiškumą gamtoje!

Ugdykite vaikų kūrybiškumą gamtoje!

Vasaros metas, kai daugiausiai laisvo laiko su šeima leidžiame gryname ore – puiki galimybė užsiimti gamtos įkvėptais kūrybiniais darbeliais ir kita vaiko kūrybiškumą skatinančia veikla.  

 

5 PATARIMAI KAIP SKATINTI VAIKŲ KŪRYBIŠKUMĄ

1.   Skatinkite meninę veiklą.

Išvykos į gamtą metu pasiimkite pledą ir priemonių, kurias pasitelkęs vaikas galėtų kurti koliažus iš gamtoje rastų augalų.

 

2.   Ugdykite vaizduotę natūraliomis aplinkos priemonėmis.

Gamtoje – žaislai nereikalingi. Žaislus puikiausiai gali pakeisti konkorėžiai sėkmingai virstantys automobiliais, pagaliukai – skraidančiais laivais ir peištukais, akmenėliai – zoologijos sodo gyvūnėliais.

 

3.   Skaitykite ir fantazuokite drauge kurdami istorijas.

Nieko nėra geriau nei ramiai stebėti danguje praplaukiančius debesėlius, klausytis pasakų ir mintyse piešti savo mėgstamiausius personažus. Kartu su vaiku diskutuokite apie galimas istorijų pabaigas ir net nepastebėsite, kaip greit vaikai nuo skaitomos pasakos pereis į savo pačių kuriamas pasakiškas istorijas.

 

4.   Klausykitės gamtos garsų.

Laiką leidžiant gamtoje, nepamirškite atkreipti mažųjų dėmesį į naujus garsus. Paskatinkite vaikus piešti, klausantis gamtos, ir stebėkite kaip vaizdžiai natūralūs garsai atsispindi jų piešiniuose.

 

5.   Sukurkite savo mankštą.

Fizinė veikla taip pat labai svarbi lavinant vaiko koordinaciją bei mąstymą. Atskleiskite vaiko kūrybiškumą ir vaizduotę pasiūlant jam pačiam sukurti mankštos pratimus. Svarbiausia, kad įvairiausius vaiko kuriamus mankštos pratimus atliktumėte drauge.

 

Išvyka į gamtą – puikus kūrybinio įkvėpimo šaltinis, tad būtinai juo pasinaudokite. Bent kelis kartus per savaitę iškeiskite telefono, kompiuterio ir televizoriaus ekranus į aktyvų pasaulio pažinimo būdą, kuris tikrai išlaisvins vaikų kūrybiškumą.Activia
Actimel
Danonki
Fantasia