Žaidimai, kurie stiprina ryšį su vaiku!

Žaidimai, kurie stiprina ryšį su vaiku!

Kūdikių ir vaikų „darbas“ yra žaidimai, o tėvai – pirmieji ir svarbiausi žaidėjai. Žaidimai yra būdas ugdyti be drausminimo, skatinimo metodų. Jie turi ir gydomąjį poveikį – atpalaiduoja, padeda suvaldyti emocijas.

Ir dideli, ir maži žaidėjai turi būti pasiruošę žaisti – kad visiems būtų linksma, juokinga, jauku.

Ryšį su vaiku stiprinantys žaidimai padeda, jei dėl įvairių priežasčių jaučiame emocinį atitolimą, arba kai vaikas kurį laiką patyrė stresą, jo gyvenime įvyko pokyčiai.

Tokie žaidimai nėra konkurentyvūs, o jų taisyklės paprastos. Tai ne laikas kažko mokyti ar taisyti klaidas.

Jei vaikui patinka žaidimas, jis gali jį kartoti daugybę kartų – kol turite ūpo, žaiskite pakartotinai – tai labai reikšminga vaikui.

Žaidimai

· Slėpynės, “Kū-kū” žaidimas. Padeda įveikti atsiskyrimo baimes. Šiuose žaidimuose parodome, kad labai džiaugiamės, kai atrandame vaiką arba jis atranda mus. Tokiu būdu saugiai ir žaismingai pakartojame kasdienius atsiskyrimus, ir vaikas patiria, kad mes jį mylime net jei ir kartais negalime būti šalia jo.

· Apsikeitimo galia žaidimai. Tai žaidimai, kuriuose vaikas tampa stipresnis už suaugusį – daugiau gali, daugiau žino. Pvz. pralaimime vaikui su juo žaisdami pagalvių, sniego mūšį, grumtynėse, kas vienas kitam greičiau numaus kojines.

· Kvailysčių žaidimai. Tai įvairiausi kvailiojimai, kurie sukelia abiems smagaus juoko. Galime “nebežinoti” elementarių kasdienių dalykų, pvz., kaip valytis dantis, arba pradėti mauti kojines ant ausų, nes “pamiršome”, kur jos turi būti maunamos.

· Laisvi žaidimai. Kai vaikas laisvai žaidžia ir kuria, o mes stebime jį, palaikome, džiaugiamės. Jei mus pakviečia, prisijungiame prie vaiko sukurtos eigos. Svarbu, kad vaikas būtų žaidimo vedėjas.

· Pamėgdžiojimo žaidimai. Pvz. pakartojame vaiko judesius, šokius, jo vaidinamą personažą, tarsi būtume jo atspindys veidrodyje. Svarbu, kad nepersistengtumėme ir žaistume tokiu būdu tol, kol tai abiems kelia džiaugsmą – taip išvengsime pajuokos ar patyčių.

· „Kūdikio” žaidimas. Vaikams kartais labai norisi mūsų globos ir nuraminimo, lyg jie būtų maži kūdikiai. Jeigu pajausite tokį jo poreikį, vaiką priglauskite, čiūčiuokite, švelniai kalbinkite, susupkite į pledą lyg kūdikį, sūpuokite.

· Fizinio kontakto žaidimai. Pvz., prieš miegą padeda atsipalaiduoti vaiko kūno dalių švelnus palietimas ir masažavimas: „Labanakt rankyte... labanakt pėdute... labanakt petukai...labanakt ausyte...labanakt pirštukai“. Kitas būdas: pasisodinę ant kelių galime pasakyti vaikui, kad dabar pripildysime jį mamytės (tėvelio, močiutės) meile. Pradedame švelniai masažuoti vaiką nuo pėdų iki pat viršaus ir galiausiai pabučiuojame jo viršugalvį.

· Dažnai kalbėkitės su vaiku. Pvz., kartu žiūrėdami knygas, prieš skaitydami žodžius, leiskite vaikui pirma apžiūrėti paveikslėlius. Klausinėkite skaitydami: „Kodėl jis taip padarė?”, „O kas bus toliau?”, „Kur ji išėjo?”

· Šokite ir kvieskite vaiką prisijungti.

· Palaikykite vaiko vaizduotę leisdami persirengti ir pabūti įvairiais personažais, gyvūnais, leiskite tam panaudoti įvairius daiktus: skaras, kepures, senus batus, nedužius indus, žaislinius muzikinius instrumentus ir t.t. 

· Padrąsinkite vaiką kurti ir žaiskite naudodami įvairias piešimo priemones, tešlą, dažus piešti pirštais ir t.t.


Activia
Actimel
Danonki
Fantasia